اخبار فارس

 • فارس تایم - تکاپوی برادران "گرایی" برای فتح سکوی کشتی المپیک

  تکاپوی برادران "گرایی" برای فتح سکوی کشتی المپیک
  17 روز و -1 ساعت قبل

  سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از پایان اردو ،خبر از قرار گرفتن برادران "گرایی" کشتی گیران شیرازی در ترکیب تیم ملی برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو داد.

  به گزارش خبرنگار ، محمد علی و محمد رضا گرایی ۲ کشتی گیر شیرازی هستند که پیشتر نیز در رقابت های جهانی و انتخابی المپیک سهمیه کسب کرده بودند.

  محمد علی در وزن ۷۷ کیلوگرم و محمد رضا در وزن ۶۷ کیلو گرم  در مهترین رویداد ورزشی جهان به روی تشک می روند و امیدوار هستند که در المپیک ۲۰۲۱ توکیو روی سکو بروند.

  محمدعلی گرایی برادر بزرگتر محمدرضا در سال ۲۰۱۹ در پیکارهای انتخابی جهان با گرفتن مدال برنز، سهمیه وزن ۷۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۲۱ را کسب کرد.

  همچنین محمد رضا گرایی کشتی گیر جوان شیرازی در  رقابت های کشتی فرنگی گزینشی قاره آسیا که در شهر آلماتی کشور قزاقستان  درسال  ۲۰۲۱   بر گزار شد جواز حضور در المپیک توکیو را کسب کرد.

  با گرفتن سهمیه توسط محمدرضا گرایی در پیکارهای انتخابی سهمیه المپیک، آنها تنها برادران کشتی گیری هستند که برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی  ایران در المپیک شرکت می کنند و یک رکورد از خود به جای گذاشتند.

  پیشتر نیز برادران خادم ( رسول و امیر رضا) در کشتی آزاد المیپک ۱۹۹۶ اتلاتنا و ۱۹۹۲ بارسلونا شرکت داشتند اما در کشتی فرنگی برای نخستین بار است که این ۲ برادر شیرازی در المپیک ۲۰۲۱ توکیو شرکت می کنند.

  امید نوروزی تنها کشتی گیر شیرازی است که در المپیک ۲۰۱۲ لندن در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی نشان طلا گرفت.

  محمدعلی گرایی تاکنون مدال طلای بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا  و چندین نشان نقره و برنز مسابقات کشتی آسیا، جهان و بین المللی در کارنامه دارد.

  همچنین محمدرضا گرایی هم مدال طلای امیدهای جهان و برنز بازیهای آسیایی را گرفته است.

  رقابت‌های کشتی در بازی‌های المپیک توکیو روزهای ۱۰ تا ۱۶ مردادماه برگزار می‌شود.

  کاوران ورزشی ایران با نام «سردار دل‌ها» با حضور بیش از ۷۰ ورزشکار و کادرفنی برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ راهی توکیو خواهد شد.

  رقابت های المپیک ۲۰۲۱ توکیو از اول تا هفدهم مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود و همچنین رقابت های پارالمپیک هم اوایل شهریورماه آغاز می شود.





خبرهای دیگر از فارس