اخبار فارس

 • فارس تایم - بهزیستی فارس:ملاقات حضوری خانواده‌ها با مددجویان در مراکز نگهداری ممنوع است

  بهزیستی فارس:ملاقات حضوری خانواده‌ها با مددجویان در مراکز نگهداری ممنوع است
  14 ساعت و 18 دقیقه قبل

  مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس اعلام کرد: ملاقات حضوری خانواده‌ها از مددجویانی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند به منظور پیشگیری از شیوع سویه اومیکرون کرونا، ممنوع شد.

  عبدالرحمان سلیم حقیقی پنجشنبه در این باره افزود: تعداد ۱۰ مرکز نگهداری سالمندان با ۵۰۸ نفر سالمند و ۵۲ مرکز شبانه روزی نگهداری مددجویان ذهنی، جسمی و اعصاب و روان با ۲ هزار و ۳۱۰ نفر توانخواه بستری، در حال حاضر تحت نظارت اداره کل بهزیستی فارس، اداره می شوند که با توجه به خروج شهرستان های شیراز،گراش،نی ریز ،بختگان و کواراز وضعیت آبی و قرارگیری در وضعیت زرد ،شیوع سویه امیکرون،خطر ایجاد پیک ششم کرونا و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا، ملاقات حضوری و بازدیدهای غیرتخصصی در تمام این مراکز ممنوع است.

  مدیر روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس ادامه داد: پروتکل های بهداشتی به صورت مستمر و دقیق در مراکز انجام می‌شود و این مهم توسط کارشناسان حوزه تخصصی بررسی می‌شود.

  وی بیان داشت: دز سوم واکسن برای مددجویان تزریق شده اما مدیریت و مهار پایدار بیماری باید مد نظر ما باشد و به همین منظور در حال حاضر ملاقات حضوری و بازدید های غیر تخصصی در هیچ یک از مراکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی نداریم.
   مشاور مدیرکل بهزیستی فارس در امور رسانه اظهار داشت: خانواده های مددجویان می‌توانند به صورت تلفنی یا از طریق فضای مجازی با ایشان دیدار کنند.

خبرهای دیگر از فارس