اخبار فارس

 • فارس تایم - افزایش ظرفیت تامین برق منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دستور کار قرار گرفت

  افزایش ظرفیت تامین برق منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دستور کار قرار گرفت
  6 روز قبل

  مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس گفت: مشکلات تامین برق واحد های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی شیراز شامل احداث پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلو ولت و تجهیز ۶۳ به ۲۰ کیلو ولت در دستور کار قرار گرفت و در آینده ای نه چندان دور برای تامین برق پایدار این منطقه وارد مرحله عملیاتی می شود.

   یدالله حقیقی روز چهارشنبه در بازدید از محل پست ۲۳۰ کیلو ولت و کلید خانه ۶۳ کیلو ولت منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزود: تامین برق پایدار برای واحد های صنعتی به عنوان یک اولویت در استان فارس دنبال می شود ک.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس در این بازدید که به همراه مشاور ارشد فنی، مدیر فنی و اجرایی منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شد افزود:  کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصاد، و چرخیدن چرخ صنعت از مهم ترین اهداف این شرکت به شمار می رود، از این رو برای رفع مشکل برق این منطقه تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت.

  مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس همچنین با قدردانی از همکاری صنایع برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی که گذشت افزود: هم افزایی و تعامل صنایع با مدیران و مسوولان تامین و انتقال برق در استان فارس به عنوان الگویی برای همه کشور قابل طرح است.

  منطقه ویژه اقتصادی شیراز زیر نظر مرکز امور مناطق آزاد و ویژه  اقتصادی  تحت نظارت مستقیم ریاست جمهوری در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی دشت قره باغ شیراز احداث شده است. 

  زیر ساخت های فاز اول و دوم این منطقه از جمله: آب، برق، گاز، تلفن، فیبر نوری، روشنایی معابر، محوطه سازی، آسفالت، فضای سبز، باسکول، ساختمان اداری گمرک، محوطه انبار با مساحت ۱۷ هکتار دیوارکشی، آتش نشانی و سر درب ورودی مهیاست و زیرساخت های فاز سوم و چهارم در حال اجراست.

  همچنین نزدیکی به شهر شیراز و واقع شدن در مجاورت فرودگاه بین المللی شیراز و خط راه آهن پیش بینی شده، موجب ارجحیت این مناطق کشور گردیده و استقرار نیروهای پلیس منطقه و دوربین های مدار بسته منجر به ایجاد امنیت مناسب در منطقه شده است در نقشه اجرایی منطقه، مراکز تفریحی - ورزشی، فرهنگی، نمایشگاه، پارک و فضای سبز، بیمارستان، هتل، ترمینال، بانکها، پمپ بنزین، رستوران و بناهای مسکونی پیش بینی شده است.

  پیش از این، استاندار فارس اواسط دی‌ماه ۱۴۰۰ در بازدید از کارخانه های صنعتی فعال در منطقه ویژه اقتصادی با بیان اینکه مشکلات موجود در کارخانه های این منطقه عمدتا به زیرساخت هایی ازجمله تامین برق برمی گردد، گفت: اگر بنا باشد واحدهای صنعتی فعالیت های خود را توسعه بدهند نیازمند تامین زیرساخت ها هستند.
  محمد هادی ایمانیه افزود:  در زمینه تامین برق طی هماهنگی با شرکت توزیع برق و مشارکت منطقه ویژه اقتصادی این نیاز برطرف می‌شود.
  وی خاطرنشان کرد: اگر بنا است جهشی در ارتباط با سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شود، باید توجه ویژه به شهرک های صنعتی فعال در سطح استان شود.

خبرهای دیگر از فارس